Bednarek ocalił Southampton przed stratą gola

Southampton dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 2:1 nad Leicester City w meczu 22. kolejki Premier League wydostało się ze strefy spadkowej. Grający w barwach Southampton Jan Bednarek przy stanie 1:0 dla swojej drużyny wybił piłkę z linii bramkowej.

Aktualizacja: 13.01.2019 05:14 Publikacja: 13.01.2019 04:14

Southampton zdołało wygrać z Leicester, mimo że całą drugą połowę grało w "10" po dwóch żółtych kartkach dla Yana Valery'ego.

Na przerwę "Święci" schodzili prowadząc 2:0 - najpierw James Ward-Prowse wykorzystał rzut karny po faulu Nampalysa Mendy'ego na Shane Longu.

Potem Leicester mógł doprowadzić do wyrównania za sprawą Wesa Morgana, ale jego uderzenie z linii bramkowej wybił Bednarek.

Drugiego gola - już po czerwonej kartece dla Valery'ego - zdobył Long.

W drugiej połowie Leicester miało swoje szanse, ale zdołało zdobyć jedynie bramkę kontaktową po przypadkowym uderzeniu kolanem Wilfreda Ndidi. Na więcej "Lisów" tego dnia nie było stać.

Ze zwycięstwa cieszył się też Łukasz Fabiański, którego West Ham niespodziewanie wygrał 1:0 z Arsenalem. Dla Fabiańskiego był to drugi w karierze mecz przeciwko swojemu byłemu klubowi z Londynu, w którym udało mu się zachować czyste konto - pisze Onet.

Bohaterem spotkania został Declan Rice, strzelec jedynego gola dla West Hamu. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Samir Nasri, były piłkarz "Kanonierów".

West Ham dzięki wygranej awansował na dziewiąte miejsce w tabeli.