fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Diego Maradona przeszedł operację

AFP
Diego Maradona w sobotę przeszedł operację w szpitalu w Olivos, na przedmieściach Buenos Aires. Były znakomity piłkarz trafił do szpitala przed kilkoma dniami w związku z wykrytym u niego krwawieniem z układu pokarmowego.

58-letni były piłkarz Boca Juniors i Napoli, mistrz i wicemistrz świata z Argentyną przeszedł w sobotę "rutynową operację", której celem było zahamowanie krwawienia spowodowanego przez przepuklinę - poinformował prawnik piłkarza.

Zabieg - jak czytamy w depeszy Reutersa - nie był skomplikowany, a jego celem miało być rozwiązanie, jak twierdzi jeden z rozmówców Reutersa, "niedogodności" spowodowanych przypadłością Maradony.

"Dzięki Bogu wszystko poszło świetnie" - skomentował na Twitterze przebieg operacji prawnik Maradony, Matias Morla.

Reuters przypomina, że Maradona, po zakończeniu kariery piłkarskiej, często lądował w szpitalu w związku z prowadzonym przez siebie stylem życia. W 2004 Maradona trafił do szpitala w stanie zagrażającym jego życiu, uskarżając się na problemy z sercem i oddychaniem związane z zażywaniem kokainy i poważną nadwagą.

W 2007 roku Maradona sam zgłosił się do kliniki w Buenos Aires, gdzie brał udział w terapii związanej z nadmiernym spożywaniem przez niego alkoholu.

W ostatnich miesiącach Maradona przy poruszaniu wspierał się kulami w związku ze swoimi problemami z kolanami.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA