LM: Dwa gole Roberta Lewandowskiego

Ajax Amsterdam zremisował z Bayernem Monachium 3:3 w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dwa gole dla Bayernu zdobył Robert Lewandowski, dla którego był to 52 i 53 gol w Lidze Mistrzów.

Aktualizacja: 12.12.2018 22:37 Publikacja: 12.12.2018 22:23

Dzięki dwóm trafieniom Lewandowski, z ośmioma golami na koncie, jest liderem klasyfikacji strzelców tegorocznej Ligi Mistrzów.

Remis w meczu Ajax-Bayern oznacza, że Bawarczycy wygrali swoją grupę LM. Ajax zakończył fazę grupową na drugim miejscu - oba zespoły zagrają w 1/8 finału LM.

Mecz miał dramatyczny przebieg - lepiej zaczął się dla Bayernu, który prowadził po golu Lewandowskiego w 13 minucie.

W 61 minucie stan meczu wyrównał Dusan Tadic. Potem z boiska wylecieli Maximilian Wober (Ajax) i Thomas Mueller (Bayern), a Jeremy Boateng zaliczył niepotrzebny faul w polu karnym, po którym Tadic dał prowadzenie Ajaxowi.

W 87. minucie do wyrównania strzałem z rzutu karnego doprowadził Lewandowski, a w 90. minucie Bayern wyszedł na prowadzenie po golu Kingsleya Comana. Jednak w doliczonym czasie gry Niklas Sule trafił do własnej bramki - i mecz zakończył się remisem 3:3. W drugim meczu tej grupy Benfica Lizbona pokonała AEK Ateny 1:0 - w efekcie Grecy zakończyli fazę grupową LM bez choćby jednego punktu.

W innych środowych meczach Szwajcarzy z Young Boys Berno wygrali z pewnym awansu z pierwszego miejsca Juventusem 2:1 (bramki drużyny z Turynu bronił Wojciech Szczęsny), a Valencia pokonała Manchester United (również pewny awansu) w takim samym stosunku.

Awans do 1/8 finału LM zapewnił sobie Olympique Lyon remisując 1:1 na Ukrainie z Szachtarem Donieck. Awans z pierwszego miejsca w tej grupie już wcześniej zapewnił sobie Manchester City, który na pożegnanie z fazą grupową wygrał z Hoffenheim 2:1.