Serie A: Milik zapewnia trzy punkty Napoli

Arkadiusz Milik strzelił swojego ósmego gola w tym sezonie Serie A - była to bramka na wagę zwycięstwa SSC Napoli w wyjazdowym meczu z Cagliari.

Aktualizacja: 16.12.2018 20:25 Publikacja: 16.12.2018 19:47

Milik przy stanie 0:0, w 90 minucie, pokonał bramkarza Cagliari uderzeniem z rzutu wolnego. Oznacza to, że Milik strzelał gole w trzech ostatnich meczach Napoli w Serie A.

Polak rozpoczął mecz z Cagliari w podstawowym składzie. Od pierwszej minuty na boisko w barwach Napoli wybiegł też Piotr Zieliński.

Dla Milika była to już 8 bramka w 14 występie w Serie A w tym sezonie.

Ze zwycięstwa cieszyli się też Polacy grający w barwach Sampdorii, która wygrała 2:0 z Parmą. W podstawowym składzie Sampdorii wybiegł w tym meczu Karol Linetty, a Dawid Kownacki wszedł na boisko w 89. minucie.

W innych meczach SPAL zremisowało z Chievo 0:0 (Thiago Cionek ze SPAL przesiedział mecz na ławce rezerwowych, Mariusz Stępiński z Chievo wszedł na murawę w 67 minucie), Fiorentina pokonała 3:1 Empoli (Bartosz Drągowski z Fiorentiny przesiedział mecz na ławce rezerwowych), a Frosinone przegrało z Sassuolo 0:2 (Bartosz Salamon z Frosinone przesiedział mecz na ławce rezerwowych).