Emocje godne finału. River Plate wygrywa Copa Libertadores

Piłkarze River Plate sięgnęli po Copa Libertadores. W finale w Madrycie pokonali lokalnego rywala z Buenos Aires - Boca Juniors 3:1.

Publikacja: 09.12.2018 22:22

Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Drugi mecz finałowy początkowo miał odbyć się w Buenos Aires, ale przed spotkaniem autokar z piłkarza Boca Juniors został obrzucany kamieniami.

Rewanż w Argentynie został odwołany. Ostatecznie mecz został rozegrany na stadionie Realu Madryt.

Piłkarze Boca Juniors prowadzili dziś do przerwy po strzale Dario Benedetto. Wyrównująca bramka padła w 68. minucie. Strzelcem gola był Lucas Pratto.

Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie i triumfatora turnieju miała wyłonić dogrywka. W Copa Libertadores nie ma zasady bramek strzelonych na wyjeździe.

W dogrywce górą byli piłkarze River Plate, którzy zdobyli dwie bramki. Strzelali Joan Quintero i Gonzalo Martinez.

Zawodnicy Boca Juniors byli bliscy wyrównania przy stanie 2:1, jednak po strzale Jary piłka uderzyła w słupek.

Dla River Plate jest to czwarty triumf w Copa Libertadores. Boca Juniors sięgała po tytuł sześciokrotnie.