Prowadzenie Atletico zapewnił strzałem głową Diego Costa w 77. minucie i wszystko wskazywało na to, że podopieczni Diego Simeone wygrają mecz z "Dumą Katalonii" (byłoby to ich pierwsze zwycięstwo z Barceloną odniesione przez Simeone w roli trenera Atletico).

Ale w ostatniej minucie rezerwowy Dembele znalazł miejsce w polu karnym i płaskim strzałem pokonał Jana Oblaka. Piłkę, bezskutecznie, próbował jeszcze wybijać z linii bramkowej Lucas Hernandez.

Remis pozwolił Barcelonie zachować punkt przewagi nad Atletico.

W drugiej połowie, przed zdobyciem gola, Atletico domagało się rzutu karnego po zagraniu ręką Arturo Vidala, ale wideoweryfikacja dowiodła, że w tej sytuacji nie doszło do przewinienia. Swojego gola szukał w tym meczu Messi, ale jego uderzenia z rzutów wolnych były niecelne, lub trafiały wprost w bramkarza Atletico.

W innym meczu 13. kolejki La Liga Eibar wygrało na wyjeździe z Realem Madryt 3:0. Wciąż pogrążony w kryzysie Real zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli.