Ekstraklasa: Lech wygrywa - i czeka na Nawałkę

Lech Poznań wygrał z Wisłą Płock 2:1 w meczu 16. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. W kolejnym meczu Lecha poprowadzi już były selekcjoner Adam Nawałka - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 25.11.2018 04:19 Publikacja: 25.11.2018 04:06

Lech pod wodzą tymczasowego trenera, Dariusza Żurawia, mógł przegrywać już w 22. minucie, kiedy to Jasmin Burić w niegroźnej sytuacji wypuścił piłkę z rąk, a ta, po zamieszaniu pod bramką, trafiła pod nogi Dominika Furmana. Furman strzelił jednak wysoko nad poprzeczką - czytamy w Onecie.

W 29 minucie było już jednak 1:0 dla Wisły. Po dalekim wyrzucie z autu Marcina Warcholaka obrona Lecha zaspała, a Damian Szymański uderzeniem z woleja pokonał Buricia. Chwilę później mogło być 2:0 dla ekipy z Płocka, ale skończyło się na strachu dla Lecha, gdy Christian Gytkjaer, interweniując po rzucie rożnym dla Wisły, trafił w słupek swojej bramki.

Lech odmienił losy meczu w doliczonym czasie I połowy. Najpierw Darko Jevtić strzałem z linii pola karnego pokonał Thomasa Daehne, a potem, tuż przed zejściem do szatni, Gytkjaer ładnym, podkręconym strzałem dał Lechowi prowadzenie.

Wisła mogła wyrównać w 48. minucie - ale piłka po rzucie wolnym wykonywanym przez Furmana trafiła w poprzeczkę, na poprzeczce wylądowała też dobitka tego strzału.

Dzięki zwycięstwu Lech awansował na 7 miejsce w tabeli. Wisła jest 10.

W innych sobotnich meczach Korona Kielce wygrała z Górnikiem Zabrze 4:2, a Cracovia zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1. W tym drugim meczu Śląsk prowadził od 44. minuty po golu Roberta Picha, ale w 82. minucie Niko Datković zdołał wyrównać - relacjonuje Onet.

2 / 3
Liga Mistrzów. Bayern w półfinale, Arsenal żegna się z rozgrywkami
Legenda brazylijskiego futbolu wraca do gry. 58-latek będzie znów strzelał gole?