Ekstraklasa: Piast Gliwice - Wisła Kraków 2:0

Piast Gliwice wygrał z Wisłą Kraków 2:0 i po piątkowych meczach 14. kolejki Ekstraklasy jest wiceliderem - relacjonuje Onet.pl.

Aktualizacja: 02.11.2018 21:49 Publikacja: 02.11.2018 21:42

Wisła Kraków rozegrała w Gliwicach bardzo słabe spotkanie. Piast Gliwice od początku dominował i już do przerwy powinien był prowadzić kilkoma bramkami - czytamy w Onecie.

Ostatecznie w pierwszych 45. minutach Piast trafił jednak do bramki Wisły tylko raz - po rzucie rożnym dobrze w polu karnym znalazł się Patryk Dziczek, który efektownym "szczupakiem" pokonał Mateusza Lisa.

W drugiej połowie Wisła była najbliżej wyrównania po strzale z ponad 30 metrów Dawida Korta, który trafił jednak w poprzeczkę.

Wynik meczu rozstrzygnął Patryk Sokołowski, który wykorzystał dobre podane Joela Valencii i, z pomocą Jakuba Bartkowskiego, który zmienił nieco kierunek lotu piłki, pokonał Lisa.

Piast Gliwice - Wisła Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: Patryk Dziczek (23), Patryk Sokołowski (88).

Żółte kartki: Joel Valencia - Maciej Sadlok, Zoran Arsenic, Jesus Imaz.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

2 / 3
Liverpool za burtą europejskich pucharów. W grze wciąż trzej Polacy
Pusty tron w Lidze Mistrzów. Dlaczego Manchester City nie obroni tytułu?
Liga Mistrzów. Znamy pary półfinałowe i terminy meczów
Xabi Alonso - honorowy obywatel Leverkusen
Manchester City - Real. Wielkie emocje w grze o półfinał Ligi Mistrzów, zdecydowały karne