Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec wygrywa w debiucie Ivanauskasa

Zagłębie Sosnowiec wygrało 3:1 z Miedzią Legnica w meczu 12 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. To dopiero drugie zwycięstwo beniaminka w tym sezonie, pierwsze od 3 sierpnia - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 20.10.2018 18:21 Publikacja: 20.10.2018 18:14

Valdas Ivanauskas prowadził kiedyś szkocki Heart of Midlothian

W meczu z Miedzią Zagłębie Sosnowiec po raz pierwszy poprowadził litewski szkoleniowiec Valdas Ivanauskas, który zastąpił w roli szkoleniowca ekipy z Sosnowca Dariusza Dudka - czytamy w Onecie.

Mecz zaczął się dla ekipy z Sosnowca źle - już w czwartej minucie gola dla Miedzi zdobył z karnego Fin Petteri Forsell (karnego sędzia podyktował za faul Cristovao na Mateuszu Szczepaniaku).

Potem jednak strzelali już tylko zawodnicy z Sosnowca - przed przerwą dwa gole zdobył Szymon Pawłowski, który mógł nawet skompletować hattricka, ale w dogodnej sytuacji strzelił wprost w Łukasza Sapelę.

Wynik meczu ustalił samobójczym uderzeniem Fran Cruz.

Dzięki zwycięstwu Zagłębie Sosnowiec awansowało na 14. miejsce w tabeli.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 3:1 (2:1)

Bramki: Szymon Pawłowski (13, 41), Fran Cruz (63-sam.) - Petteri Forsell (4-karny)

Żółte kartki: Adam Banasiak, Alexandre Cristovao, Zarko Udovicic - Tomislav Bozic, Paweł Zieliński.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).