Mesut Oezil najskuteczniejszym Niemcem w historii Premier League

Strzelając gola w meczu Premier League Arsenal-Leicester City (3:1) Mesut Oezil wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji Niemców, którzy strzelili najwięcej goli w angielskiej ekstraklasie.

Aktualizacja: 23.10.2018 05:24 Publikacja: 23.10.2018 05:14

Oezil w 45 minucie spotkania wyrównał stan meczu. W drugiej połowie zwycięstwo Arsenalowi dwoma bramkami zapewnił Pierre-Emerick Aubameyang.

Dla niemieckiego pomocnika gol strzelony Leicester był 30 trafieniem w historii występów w Premier League - dotychczas żaden Niemiec nie trafiał do siatki w angielskiej ekstraklasie tak często. Oezil w klasyfikacji najskuteczniejszych Niemców występujących w Premier League wyprzedził Uwe Roslera i Jurgena Klinsmanna - obaj strzelili w Premier League po 29 goli.

Jurgen Klinsmann w sezonie 1994/1995 strzelił dla Tottenhamu 21 goli. Potem dołożył do tego jeszcze osiem trafień w sezonie 1997/1998.

Z kolei Rosler strzelił dla Manchesteru City 29 goli w latach 1993-1996 (najwięcej - 15 - w sezonie 1994/1995). Rosler grał jeszcze w Premier League w barwach Southampton, ale w 24 meczach ani razu nie trafił do bramki.

Dalsze miejsca w klasyfikacji najlepszych niemieckich strzelców na Wyspach zajmują Robert Huth (19 goli), Lukas Podolski (19 goli) i Michael Ballack (17 goli).

Łącznie w historii Premier League (pod tą nazwą angielska ekstraklasa gra od 1992 roku) do siatki trafiało 32 Niemców.