LE: Piękny gol Kędziory, bramka Piotrowskiego

W 21 minucie meczu 3. kolejki LE, w którym Rennes podejmowało Dynamo Kijów, gola potężnym strzałem z 25 metrów zdobył grający w barwach Dynama Tomasz Kędziora. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny z Ukrainy - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 26.10.2018 07:27 Publikacja: 26.10.2018 06:54

Jakub Piotrowski cieszy się z gola dla RC Genk

Wygrana Dynama, którą zapewnił Ukraińcom w 89. minucie Witalij Bujalskij (na gola Kędziory Francuzi odpowiedzieli trafieniem Clementa Greniera), sprawiła, że Dynamo z pięcioma punktami zajmuje drugie miejsce w grupie K LE (pierwsza jest FC Astana, która zremisowała z czeskim FK Jablonec 1:1 i również ma na koncie pięć punktów) - czytamy w Onecie.

To nie była jedyna tego wieczoru "polska" bramka w LE. W meczu Besiktas - RC Genk, wygranym przez Belgów 4:2, czwartego gola dla Genk zdobył Jakub Piotrowski, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku.

Najbardziej efektowne zwycięstwo w 3. serii gier Ligi Europy odniosła Sevilla, która pokonała turecki Akhisar Belediyespor aż 6:0 co dało jej awans na pozycję lidera w grupie J. W drugim meczu tej grupy Standard Liege pokonał FK Krasnodar 2:1 po golu w doliczonym czasie gry - czytamy w Onecie.

W grupie E świetnie radzi sobie Arsenal, który wygrał już trzeci mecz (tym razem ze Sportingiem Lizbona - 1:0 po bramce Danny'ego Welbecka) i z kompletem zwycięstw przewodzi grupie. W drugim meczu Karabach Agdam z Jakubem Rzeźniczakiem w podstawowym składzie przegrał u siebie z Vorsklą Połtawa 0:1 - pisze Onet.

W grupie A wciąż zawodzi bułgarski Łudogorec Razgrad z Jakubem Świerczokiem i Jackiem Góralskim (obaj weszli na boisko w drugiej połowie), który tylko zremisował z AEK Larnaka i był to pierwszy punkt bułgarskiej drużyny w tej edycji Ligi Europy. Do niespodzianki doszło w Zurychu, gdzie FC Zurych pokonał Bayer Leverkusen 3:2 i obronił fotel lidera.

W meczu trzeciej kolejki grupy A Ligi Europy AEK Larnaka zremisował na swoim stadionie z Łudogorcem Razgrad 1:1. Jakub Świerczok i Jacek Góralski zameldowali się na boisku w drugiej połowie. W spotkaniu w Zurychu miejscowe FC pokonało Bayer Leverkusen 3:2. Dzięki temu szwajcarski zespół został liderem tabeli - czytamy w Onecie.

Ze zwycięstwa cieszył się Damian Kądzior, który pojawił się na murawie w 74. minucie meczu Spartak Trnava - Dinamo Zagrzeb, który drużyna z Chorwacji wygrała 2:1. Z kolei Igor Lewczuk, który wybiegł na murawę w pierwszym składzie Bordeaux, musiał przełknąć gorycz porażki z Zenitem Sankt Petersburg (Rosjanie wygrali 2:1).

W innych ciekawych meczach AC Milan uległ Betisowi Sewilla 1:2, Chelsea wygrała z BATE Borysów 3:1 po hattricku Rubena Loftus-Cheeka, Olympique Marsylia uległ u siebie Lazio 1:3, a Villareal pokonał Rapid Wiedeń 5:0.