fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

El. MME: Polska tylko remisuje z Danią. Awans się oddala

Fotorzepa, Piotr Nowak
Polska reprezentacja U-21 zremisowała na wyjeździe z Danią 1:1 w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Europy - informuje Onet.

Remis oznacza, że szanse Polaków na bezpośredni awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy oddala się. Porażka wykluczałaby bezpośredni awans - przypomina Onet.

Gole w piątkowym meczu zdobyli Philip Biling i Dawid Kownacki z rzutu karnego (podyktowanego za zatrzymanie przez jednego z Duńczyków ręką strzału napastnika Sampdorii Genua).

Po remisie, aby Polska awansowała bezpośrednio na młodzieżowe Euro, Dania musiałaby stracić punkty w meczu z Wyspami Owczymi. Polacy z kolei muszą wygrać ostatni mecz z Gruzją. W przypadku zwycięstwa Danii z Farerami Polacy muszą liczyć na korzystne wyniki w innych grupach, aby zakwalifikować się do baraży, w których będzie można wywalczyć awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy.

Sytuacja podopiecznych Czesława Michniewicza byłaby dużo lepsza, gdyby nie dwa remisy z Wyspami Owczymi. Z przeciwnikiem tym reprezentacja U-21 uzyskała w tych eliminacjach gorsze wyniki niż z liderującą w grupie Danią (pierwszy mecz z Duńczykami Polacy wygrali).

Dania - Polska 1:1 (1:1)

Bramki: Philip Billing (40) - Dawid Kownacki (41 - rzut karny)

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA