Polska-Włochy: Italia wygrywa w ostatniej minucie

W porównaniu z meczem z Portugalią, przegranym 2:3, na spotkanie z Włochami trener Jerzy Brzęczek dokonał sześciu zmian w wyjściowej jedenastce. W doliczonym czasie gry Włosi zdołali pokonać Polaków i wygrali pojedynek 1:0.

Aktualizacja: 14.10.2018 22:44 Publikacja: 14.10.2018 20:10

Polacy mieli sporo szczęścia w bezbramkowo zakończonej pierwszej połowie meczu. Dwukrotnie przed utratą bramki obroniła nas poprzeczka, kilka razy - efektowne parady Wojciecha Szczęsnego.

Włosi, mimo kryzysu, który dotknął tę drużynę, mają na boisku przewagę, choć jeszcze jej nie wykorzystali.

W drugiej połowie na boisko weszli: Jakub Błaszczykowski za Karola Linetty'ego i Kamil Grosicki za Damiana Szymańskiego.

W drugiej partii Polacy byli nieco bardziej ożywieni i mieli kilka okazji do strzelenia bramki, ale to podopieczni trenera Manciniego dominowali przez całe spotkanie.

Ostatecznie wygraną dla Włochów bramkę strzelił Cristiano Biraghi. Zwycięski gol padł w 92. minucie meczu.

Dla Polaków najprawdopodobniej oznacza to spadek do Dywizji B w Lidze Narodów.

Mecz z Włochami jest trzecim spotkaniem Polska-Włochy w Lidze Narodów.

Po dotychczasowych meczach obydwa zespoły mają w tej chwili po jednym punkcie, więc gra toczy się o utrzymanie w grupie A w Lidze Narodów.

Statystyka spotkań nie jest korzystna dla Polaków.

W jedenastce, która rozpoczęła potyczkę z Włochami, zamiast Krzysztofa Piątka gra Arkadiusza Milika, a w miejscu Grzegorza Krychowiaka - Jacek Góralski.

W bramce zamiast Łukasza Fabiańskiego stoi Wojciech Szczęsny, co trener Brzęczek zapowiedział już we wrześniu.

Zamiast Mateusza Klicha, pauzującego za kartki, gra Karol Linetty.

Składy:

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Kamil Glik, Arkadiusz Reca - Jacek Góralski, Damian Szymański, Karol Linetty - Piotr Zieliński - Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik.

Włochy: Gianluigi Donnarumma - Alessandro Florenzi, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Cristiano Biraghi - Marco Verratti, Jorginho, Nicolo Barella - Federico Bernadeschi, Lorenzo Insigne, Federico Chiesa.