To pierwsza porażka Hiszpanów pod wodzą Luisa Enrique - zauważa Onet. Anglicy zwycięstwo zawdzięczają skuteczności w pierwszej połowie, po której prowadzili 3:0. Po przerwie do odrabiania strat rzucili się Hiszpanie, ale zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

Bohaterami meczu byli Raheem Sterling i Harry Kane. Skrzydłowy Liverpoolu dwa razy umieścił piłkę w siatce, a napastnik Tottenhamu zaliczył dwie asysty przy golach. Trzecią bramkę dla Anglii zdobył Marcus Rashford.

W drugiej połowie Enrique posłał w bój Paco Alcacera - i ten już dwie minuty później strzelił gola dla Hiszpanii. To był sygnał do huraganowych ataków Hiszpanów na bramkę Jordana Pickforda. Dopiero jednak w ósmej minucie doliczonego czasu gry Hiszpanom - za sprawom Sergio Ramosa - udało się strzelić gola kontaktowego. Na więcej tego wieczora nie było ich stać.

W innych meczach Islandia uległa Szwajcarii 1:2, co oznacza dla Islandczyków spadek z Dywizji A, Estonia zdobyła swój pierwszy punkt w Lidze Narodów remisując 3:3 z Węgrami, Białoruś zremisowała 0:0 z Mołdawią, Bośnia i Hercegowina pokonała 2:0 Irlandię Północną, Finlandia wygrała 2:0 z Grecją, a Luksemburg pokonał 3:0 San Marino.