LE: Pogromcy Legii długo stawiali opór Milanowi

Mistrz Luksemburga F91 Dudelange, który w III rundzie eliminacji Ligi Europy wyeliminował Legię Warszawa, w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej uległ u siebie faworyzowanemu AC Milanowi zaledwie 0:1.

Aktualizacja: 20.09.2018 23:24 Publikacja: 20.09.2018 23:09

Przez pierwszą godzinę gry AC Milan nie był w stanie sforsować obrony mistrza Luksemburga. Co więcej gol Gonzalo Higuaina, który ostatecznie zapewnił trzy punkty drużynie z Mediolanu był trafieniem dość szczęśliwym - piłka trafiła do siatki po rykoszecie.

Mistrz Luksemburga miał w tym meczu swoje okazje do strzelenia goli. W pierwszej połowie nad bramką Milanu strzelali w dogodnych sytuacjach David Turpel i Dominik Stolz.

Swój mecz wygrał z kolei Spartak Trnawa, który wyeliminował Legię z eliminacji Ligi Mistrzów - Słowacy pokonali 1:0 Anderlecht Bruksela. W 64 minucie na boisku w barwach Trnawy pojawił się były skrzydłowy Wisły Kraków, Patryk Małecki.

W przegranym 2:3 meczu Łudogorca Razgard z Bayerem Leverkusen na murawie w 76. minucie pojawił się Jacek Góralski (Jacka Świerczoka, polskiego napastnika mistrza Bułgarii, zabrakło w kadrze meczowej).

Również w 76 minucie na murawie w meczu Dinamo Zagrzeb - Fenerbahce (4:1) pojawił się Damian Kądzior.

Z kolei Tomasz Kędziora rozegrał cały mecz w barwach Dynama Kijów z FK Astaną, ale jego drużyna w doliczonym czasie gry dała sobie wyrwać zwycięstwo (gol dający Kazachom remis padł w 95 minucie meczu).

W innych meczach Chelsea wygrała na wyjeździe 1:0 z PAOK Saloniki, Arsenal pokonał 4:2 Worsklą Połtawę z Ukrainy, Lazio na własnym stadionie pokonało cypryjski Apollon 2:1, Sevilla rozbiła 5:1 Standard Liege. Z kolei w meczu dwóch drużyn ze stajni Red Bulla - RB Lipsk i RB Salzburg - niespodziewanie lepsi okazali się Austriacy, którzy wygrali na wyjeździe 3:2.