Ekstraklasa: Outsider wygrał z liderem

Zajmująca przed spotkaniem przedostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała na własnym stadionie z liderującą tabeli Wisłą Kraków 2:0 w pierwszym meczu 9. kolejki Ekstraklasy - relacjonuje Onet.pl.

Aktualizacja: 21.09.2018 20:20 Publikacja: 21.09.2018 20:08

Zwycięstwo Pogoni zapewnił Adam Buksa, który trafił do siatki Wisły dwukrotnie. Wisła odpowiedziała na gole swojego wychowanka golem Jesusa Imaza - czytamy w relacji Onetu.

Dla Pogoni było to pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/2019.

Pierwszego gola dla Pogoni Buksa strzelił już w 14 minucie strzałem głową po rzucie rożnym.

Druga bramka padła tuż po przerwie - w 47 minucie Ricardo Nunes zagrał do Zvonimira Kozulija, który z kolei podał do Buksy, a ten strzelił swojego drugiego gola w tym meczu.

Buksa mógł nawet skompletować w tym meczu hattricka, ale w 71 minucie trafił w słupek.

W 81. minucie Wisła strzeliła kontaktowego gola po strzale głową Imaza, ale było to wszystko, na co tego dnia stać było lidera.

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 2:1 (1:0)

Bramki: Adam Buksa (14, 47) - Jesus Imaz (81)

Żółte kartki: Kamil Drygas, Zvonimir Kozulj, Adam Buksa - Martin Kostal, Jakub Bartkowski, Rafał Pietrzak, Zdenek Ondrasek, Vullnet Basha

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)

Widzów: 3 750