Bohaterem meczu był Mateusz Wieteska - obrońca Legii Warszawa po rzutach rożnych dwa razy pokonał głową bramkarza reprezentacji Finlandii Hugo Keto. Trzeciego gola dla Polaków strzelił napastnik Sampdorii Genua Dawid Kownacki, który skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kamilu Jóźwiaku z Lecha Poznań - czytamy w Onecie.

Finowie jedynego gola strzelili minutę po pierwszym trafieniu Wieteski - w 68 minucie celnym strzałem z dystansu popisał się Lassi Lappalainen. Potem, już przy stanie 2:1, Finowie mieli jeszcze dwie dobre okazje do wyrównania.

Polacy mają do rozegrania jeszcze dwa mecze. Decydujący o wygraniu grupy będzie spotkanie z Danią na wyjeździe. Bezpośredni awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Europy wywalczą sobie tylko zwycięzcy grup (cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc zagrają o dwa miejsca w finałach MME).