Zwycięstwo 2:0 pozwoliło Duńczykom objął prowadzenie w tabeli grupy B4 Ligi Narodów - wyprzedzili Walijczyków, którzy również mają 3 punkty na koncie - za wygraną z Irlandią.

W innym niedzielnym meczu w ramach grup B, czyli drugiego szczebla nowych europejskich rozgrywek, Ukraina zwyciężyła 1:0 w starciu ze Słowacją.

Najciekawszym niedzielnym pojedynkiem było jednak starcie Francji z Holandią w grupa A1. Gospodarze objęli prowadzenie po kwadransie gry, po golu Kyliana Mbappe. W drugiej połowie Holendrzy zdołali wyrównać, po trafieniu w 67. minucie Ryana Babela, ale z remisu goście cieszyli się tylko kilka minut - 15 minut przed końcem po doskonałym dośrodkowaniu Benjamina Mendy'ego wynik na 2:1 ustalił Olivier Giroud.

W pozostałych niedzielnych spotkaniach Ligi Narodów, w grupie C3 Bułgaria wygrała z Norwegią 1:0 a Cypr ze Słowenią 2:1, w grupie D1 Gruzja 1:0 pokonała Łotwę, a w D4 mecze Macedonia - Armenia i Liechtenstein - Gibraltar padły wyniki 2:0.

W poniedziałek w "polskiej" grupie A3 Portugalia zmierzy się z Włochami. We wtorek natomiast, w towarzyskim spotkaniu we Wrocławiu, Polska podejmie Irlandię.