Mecz w Borysowie miał dramatyczny przebieg: od 9 minuty prowadziło BATE, po golu Fina Jasse Tuominena, ale w 35 minucie, z rzutu karnego, stan meczy wyrównał Gaston Pereiro.

W drugiej połowie prowadzenie PSV dał Meksykanin Hirving Lozano, ale na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał doświadczony, 37-letni Alaksandr Hleb. Białorusini z remisu cieszyli się jednak tylko przez minutę, bo w 89 minucie zwycięskiego gola dla PSV strzelił Donyell Malen.

W dwóch pozostałych wtorkowych meczach IV rundy eliminacji LM padły remisy - Crvena Zvezda Belgrad, która w III rundzie wyeliminowała pogromcę Legii Warszawa, Spartak Trnava, bezbramkowo zremisowała u siebie z FC Red Bull Salzburg.

Remis z Lizbony wywieźli z kolei Grecy z PAOK Saloniki (ich mecz z Benfiką zakończył się wynikiem 1:1).