Prawy obrońca Dynama, były piłkarz Lecha Poznań, strzelił gola w 15 minucie - była to bramka wyrównująca, bo już w 2 minucie Ajax wyszedł na prowadzenie po golu Donny'ego van de Beeka.

Gol Kędziory okazał się jednak tylko trafieniem honorowym - bo jeszcze przed końcem pierwszej połowy Ajax wypracował sobie dwubramkowe prowadzenie - gole dla drużyny z Holandii zdobywali Hakim Ziyech i Dusan Tadić. W drugiej połowie wynik już się nie zmienił.

Bliski awansu do Ligi Mistrzów jest AEK Ateny, który wygrał na wyjeździe z węgierskim MOL Vidi FC (dawny Videoton) 2:1.

Z kolei w trzecim rozgrywanym w środę meczu IV rundy eliminacji LM szwajcarskie Young Boys Berno zremisowało z Dinamem Zagrzeb 1:1. W 83 minucie tego meczu na murawie pojawił się polski pomocnik grający w zespole z Zagrzebia, Damian Kądzior.