Mistrzynie Polski nie awansowały do Ligi Mistrzyń

Piłkarki Górnika Łęczna przegrały z Glasgow City 0:2 ostatni mecz turnieju kwalifikacyjnego do kobiecej Ligi Mistrzyń i odpadły z europejskich rozgrywek.

Aktualizacja: 13.08.2018 21:31 Publikacja: 13.08.2018 21:14

W czterozespołowej grupie Górniczki wygrały wcześniej z drużyną Martve Kutaisi aż 12:0 oraz z RSC Anderlecht Féminin 1:0. Do awansu do fazy zasadniczej potrzebowały co najmniej punktu w starciu z gospodyniami turnieju eliminacyjnego - drużyną Glasgow City.

To Szkotki wyszły jednak na prowadzenie po strzale w 33. minucie Joanne Love. GKS, by awansować, musiał wziąć się za odrabianie strat. Zawodniczki z Łęcznej nie wykorzystywały jednak stwarzanych przez siebie sytuacji. Niewykorzystane okazje zemściły się na 5 minut przed końcem spotkania, gdy wynik ustaliła Samantha Kerr.

W samej końcówce mistrzynie Polski mogły jeszcze strzelić bramkę kontaktową, ale nawet ta sztuka im się nie udała. Do fazy pucharowej awansowały więc ich poniedziałkowe rywalki. Natomiast dyby nie strzeliły drugiego gola, awans przypadłby piłkarkom Anderlechtu. Wszystkie trzy zespoły zdobyły bowiem na turnieju w Glasgow o sześć punktów i o końcowej kolejności decydowała "mała tabela". Zdecydowała ona o dopiero trzecim miejscu w grupie Górniczek, mimo ogólnie najkorzystniejszego bilansu bramkowego.