Liga Mistrzów: Pogromcy Legii odpadli po dogrywce

Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie pokonało Slavię Praga 2:0 i awansowało do czwartej, ostatniej rundy eliminacji do piłkarskiej Ligi Mistrzów. Odpadł zespół Jakuba Rzeźniczaka - Karabach Agdam - oraz Spartak Trnawa, który rundę wcześniej wyrzucił z rozgrywek warszawską Legię.

Aktualizacja: 14.08.2018 23:03 Publikacja: 14.08.2018 22:30

35-letni już Klaas-Jan Huntelaar otworzył wynik meczu Ajaxu ze Standardem Liege

Dynamo w pierwszym meczu, w Pradze, zremisowało 1:1. W rewanżu Ukraińcy szybko objęli prowadzenie, po bramce w 11. minucie Benjamina Verbicia. Choć Slavia dzielnie walczyła o odrobienie straty, przeważając przez większość spotkania i oddając nieco więcej strzałów, to wynik ustalił na kwadrans minut przed końcem Artem Besedin. Tomasz Kędziora grał od pierwszej do ostatniej minuty.

Nie wybiegł za to na boisko Jakub Rzeźniczak, którego Karabach Agdam walczył o odrobienie jednobramkowej porażki na własnym stadionie. Już w 20. minucie gola dla BATE Borysów zdobył Mirko Ivanić, co sprawiało, że mistrzowie Azerbejdżanu musieli strzelić na wyjeździe już dwie bramki, by awansować dalej. Udało się zdobyć tylko jedną, po trafieniu Michela w 54. minucie. Na pocieszenie Karabach przeskoczy do ostatniej fazy eliminacji do Ligi Europy.

We wtorek awans do play-off rywalizacji o Ligę Mistrzów awansowały także: PAOK Saloniki (cały mecz znanego z występów w Legii Warszawa Aleksandara Prijovicia), AEK Ateny, Dynamo Zagrzeb, Benfica Lizbona, Vidi FC (dawny Videoton), Red Bull Salzburg, Ajax Amsterdam oraz Crvena Zvezda Belgrad. Drużyna z Serbii potrzebowała dogrywki, by wyeliminować Spartaka Trnawa, który rundę wcześniej wyrzucił z eliminacji Ligi Mistrzów Legię. Po 90 minutach było 1:1, tak jak przed tygodniem, w Belgradzie. W 98. minucie zwycięskiego gola strzelił dla Serbów Nemanja Radonjic.

2 / 3
Wygrać i zapomnieć o nieudanych eliminacjach. Lewandowski gotów na baraże z Estonią
Robert Lewandowski przed barażami o Euro 2024: wierzę, że awansujemy