Liga Europejska: Dwie bramki Lecha. Wymęczone zwycięstwo Górnika

Górnik Zabrze pokonał mołdawską Zarię Balti 1:0, a Lech Poznań armeński Gandzasar Kapan 2:0 w pierwszym meczu 1. rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

Aktualizacja: 12.07.2018 23:42 Publikacja: 12.07.2018 23:25

Bramka dla zawodników z Zabrza padła dopiero w 87. minucie. Strzałem głową bramkarza rywali pokonał Igor Angulo. Wcześniej piłkarze Górnika dwa razy trafiali w poprzeczkę, a raz w słupek.

Rewanż odbędzie się 19 lipca w Kiszyniowie.

W drugiej rundzie Górnik może trafić na FK Buducnost Podgorica z Czarnogóry lub słowacki AS Trencin.

W drugim dzisiejszym meczu Lech Poznań podejmował armeński Gandzasar Kapan. Obie bramki dla polskiego zespołu padły w pierwszych 15 minutach meczu. W obu przypadkach na listę strzelców wpisywał się Christian Gytkjaer.

Rewanż 19 lipca w Erywaniu.

W przypadku awansu Lech zagra w kolejnej rundzie ze zwycięzcą pary Connah's Quay Nomads FC (Walia) - Szachtior Soligorsk (Białoruś). W pierwszym meczu tych zespół Szachtior wygrał na wyjeździe 3:1.

Górnik Zabrze - Zaria Balti 1:0 (0:0)

Bramka: Igor Angulo (87-głową).

Żółte kartki - Górnik: Jesus Jimenez, Szymon Żurkowski; Zaria: Oleg Jermak.Czerwona kartka: Szymon Żurkowski za drugą żółtą (90+1).

Sędziował: Filip Glova (Słowacja).

Widzów: 19 528.

Górnik: Tomasz Loska – Adam Wolniewicz, Przemysław Wiśniewski, Dani Suarez, Adrian Gryszkiewicz – Maciej Ambrosiewicz (81. Daniel Liszka), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Adam Ryczkowski (46. Marcin Urynowicz) – Jesus Jimenez (75. Rafał Wolsztyński), Igor Angulo.

Zaria: Vladimir Livsit – Ion Burlacu, Lucas Silva, Daniel Dumbravanu, Oleg Jermak – Conrado (81. Guillermo), Felipe Alves (70. Rodrigo), Vadim Gulceac, Ruben Gomez, Jean Patric (61. Gheorghe Owsiannikow) – Siergiej Aleksjejew.

Lech Poznań – Gandzasar Kapan 2:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Christian Gytkjaer (10), 2:0 Christian Gytkajer (15-karny).

Żółte kartki: Lech – Vernon De Marco, Pedro Tiba; Gandzasar - Aleksandr Swierczynskij.

Lech Poznań: Jasmin Buric – Rafał Janicki, Thomas Rogne, Vernon De Marco – Maciej Makuszewski, Tomasz Cywka, Maciej Gajos, Mihai Radut (59. Pedro Tiba), Wołodymyr Kostewycz – Christian Gytkjaer (86. Paweł Tomczyk), Darko Jevtic (69. Niclas Barkroth).

Gandzasar Kapan: Geworg Kasparow – Aleksandr Swierczinskij, Vukasin Tomic, Hajk Iszchajan, Ara Chaczatrjan (82. Vardan Pogosjan) – Lubambo Musonda, Wbeymar Angulo, Artur Jusbaszjan (59. Geworg Ohanjan), Alex Junior – Gekham Harutiunjan, Geworg Nranjan (90+3. Davit Minasjan).