Koszmarny debiut Buffona w PSG

Gianluigi Buffon, 40-letni były bramkarz reprezentacji Włoch i legenda Juventusu Turyn, nie zaliczy debiutu w barwach PSG, do którego przeszedł latem tego roku, do udanych. Mistrzowie Francji w pierwszym meczu, w którym Buffon pojawił się na boisku w ich barwach, przegrali z trzecioligowym Chambly 2:4.

Aktualizacja: 15.07.2018 16:35 Publikacja: 15.07.2018 16:23

Buffon spędził na murawie pierwsze 45 minut - w tym czasie sprokurował karnego, a PSG na przerwę schodził z dwubramkową stratą.

PSG przegrało z III-ligowcem mimo że w składzie mistrzów Francji pojawiło się wielu znanych zawodników - oprócz Buffona m.in. Adrien Rabiot, były gracz Realu Madryt Jese Rodriguez czy reprezentant USA Timothy Weah (syn obecnego prezydenta Liberii i byłego znakomitego piłkarza George'a Weaha).

Gole dla PSG po przerwie strzelali jednak nie znani zawodnicy, lecz nastolatkowie - Colin Dagba i Virgiliu Postolachi. Mimo to ostatecznie tryumfowali III-ligowcy.

PSG w sobotę zmierzy się w znacznie bardziej prestiżowym sparingu z Bayernem Monachium. Potem zagra też z Arsenalem i Atletico Madryt.