fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Morawiecki: Oczekuję zdecydowanych działań ws. chuliganów

Fotorzepa/ Robert Gardziński
"Oczekuję od stosownych służb podjęcia zdecydowanych działań wobec stadionowych chuliganów" - zaapelował premier Mateusz Morawiecki, komentując zajścia, do których doszło w czasie meczu piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań i Legią Warszawa. Mecz został przerwany z powodu rac rzucanych na boisko.

W 77. minucie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa, przy wyniku 0:2, z trybuny zajmowanej przez fanów gospodarzy na murawę poleciały race. Arbiter Daniel Stefański przerwał zawody, a niedługo później je zakończył.

Decyzję w sprawie meczu wieczorem podjęła Komisja Ligi piłkarskiej ekstraklasy. "Obradująca w trybie pilnym Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 37. kolejki Lech Poznań – Legia Warszawa jako walkower na korzyść drużyny gości. Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy. W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu 3 punktów Legii Warszawa staje się wykonalna" - czytamy w komunikacie spółki zarządzającej rozgrywkami.

Gratulacje dla Legii złożył m.in. premier Mateusz Morawiecki. "Gratuluję Legii Warszawa zdobycia tytułu Mistrza Polski! I życzę powodzenia w eliminacjach do Ligi Mistrzów, a Jagiellonii, Lechowi i Górnikowi w kwalifikacjach do Ligi Europy!" - napisał na Twitterze szef rządu.

"Oczekuję zarazem od stosownych służb podjęcia zdecydowanych działań wobec stadionowych chuliganów" - zaznaczył premier.

"Wszystkim prawdziwym kibicom piłkarskim dziękuję natomiast za setki pięknych i pomysłowych patriotycznych opraw meczowych w sezonie 2017/18!" - dodał Mateusz Morawiecki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA