Trzecia w tabeli Chojniczanka Chojnice, która przewodziła I lidze po rundzie jesiennej, w niedzielę poległą w Legnicy aż 1:5. Już do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, po trafieniach Omara Santany i Marquitosa z rzutu karnego. W drugiej połowie kontaktowego gola strzelił Tomasz Boczek, ale legniczanie odpowiedzieli aż trzema trafieniami, ostatecznie gromiąc przeciwnika, który jako jedyny mógł jeszcze zespołowi prowadzonemu przez trenera Dominika Nowaka.

Dla Miedzi to pierwszy w historii awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W równolegle rozgrywanym spotkaniu, nominację do ekstraklasy zapewniło sobie także Zagłębie Sosnowiec, które pokonało Ruch Chorzów 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył Alexandre Cristóvao.

Chorzowianie, którzy przed rokiem spadli z ekstraklasy, po porażce z Zagłębiem są już pewni, że w kolejnym sezonie zagrają w II lidze. Oprócz nich spadku jest pewna już także Olimpia Grudziądz.

W tabeli Miedź ma 62 punkty, o 4 wyprzedzając Zagłębie. Trzecia Chojniczanka ma już 9 punktów straty do legniczan.