Liga Mistrzów: Real w finale! Wielki mecz w Madrycie

Real Madryt zremisował 2:2 z Bayernem Monachium w rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów i awansował do finału rozgrywek dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu 2:1.

Aktualizacja: 01.05.2018 22:49 Publikacja: 01.05.2018 22:35

Real ma szanse wygrać Ligę Mistrzów po raz trzeci z rzędu.

W Madrycie byliśmy świadkami niezwykłego widowiska toczonego w bardzo wysokim tempie. Zaczęło się od szybkiej bramki dla Bayernu - po dośrodkowaniu Thomasa Muellera w pole karne błąd popełnił Sergio Ramos a Joshua Kimmich, podobnie jak w pierwszym meczu, otworzył wynik.

Już w 11 minucie było jednak 1:1 - po ładnym dośrodkowaniu Marcelo gola uderzeniem głową zdobył Karim Benzema.

W kolejnych minutach gra toczyła się od jednego do drugiego pola karnego. Szarpał Robert Lewandowski, który w jednej z sytuacji padł w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Swoją sytuację miał też Cristiano Ronaldo.

Druga połowa rozpoczęła się od fatalnego błędu bramkarza Bayernu. David Alaba zagrał piłkę do Svena Ulreicha, który bardzo niepewnie wyszedł do piłki i minął się z nią. Do piłki dopadł Benzema i skierował ją do pustej bramki.

Bayern nie załamał się i ruszył do ataku. Bardzo dobrze bronił Keylor Navas, z poświęceniem interweniował Sergio Ramos blokując m.in. groźne uderzenie Niklasa Sule. Hiszpan skutecznie wyłączał też z gry Lewandowskiego.

W 63 minucie James Rodriguez zdołał jednak, przy drugiej próbie pokonać Keylora Navasa. W tym momencie Bayern do awansu potrzebował już tylko jednej bramki.

Tej jednak nie udało mu się strzelić. W końcówce po rzucie rożnym niecelnie głową strzelał Mats Hummels, w ostatnich sekundach meczu do podania z głębi pola doszedł Thomas Mueller, ale uderzył niecelnie.

Real Madryt jest pierwszą drużyną w historii Ligi Mistrzów, która obroniła tytuł - "Królewscy" wygrywali LM w sezonach 2015/2016 i 2016/2017. Teraz będą mieli szansę na trzecie kolejne trofeum.

W finale rywalem Realu będzie zwycięzca pary Liverpool - AS Roma. W pierwszym meczu Anglicy wygrali 5:2.