Goście prowadzili już 4:0 po bramkach Marcina Urynowicza, Mateusza Wieteski, Szymona Matuszka i Damiana Kądziora. W końcówce piłkarzom gospodarzy udało się trochę zmniejszyć rozmiary porażki, a gole dla Lecha strzelili Ołeksij Chobłenko i Maciej Gajos w doliczonym czasie.

Wcześniej Zagłębie Lubin wygrało w Płocku z Wisłą 2:1. Gospodarze prowadzili od 30. minuty i bramki zdobytej przez Nico Varelę z rzutu karnego. Już 7 minut później wyrównał Patryk Tuszyński, a losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej minucie. Arkadiusz Reca zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Filip Starzyński.

Lech stracił prowadzenie w tabeli; ma 58 punktów i traci 2 do prowadzącej Legii. Trzecia jest Jagiellonia, która w niedzielę zagra z Wisłą Kraków. Górnik Zabrze zajmuje 5. miejsce; czwarta jest Wisła Płock. Zagłębie jest szóste z dorobkiem 49 punktów.

W meczu grupy spadkowej Pogoń Szczecin wygrała u siebie z Sandecją Nowy Sącz 2:0. Bramki strzelili Ricardo Nunes i Adam Buksa.

Szczeciński klub ma 38 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli; Sandecja ma o 10 pkt. mniej i zamyka tabelę. Liderem grupy spadkowej jest Cracovia przed Arką Gdynia.