Legia Warszawa przed własną publicznością musiała uznać wyższość Zagłębia Lubin. Stołeczny klub przegrał 0:1 (0:0) po golu Filipa Starzyńskiego z 63. minuty. Goście mieli jeszcze co najmniej dwie znakomite okazje; z drugiej strony Michał Kucharczyk trafił w słupek.

Piłkarze Górnika Zabrze wygrali w Białymstoku z Jagiellonią 2:1 (0:0) . Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich 5 minutach, a jego bohaterem był Igor Angulo, który strzelił obie bramki dla gości (81’ i 85’). W 89. minucie honorowego gola dla Jagiellonii zdobył Karol Świderski.

Lech pozostaje na prowadzeniu z dorobkiem 55 punktów; Jagiellonia i Legia mają o punkt mniej. Na 4. miejsce awansował Górnik Zabrze (50 pkt) i o punkt wyprzedza Wisłę Płock, która w poniedziałek zagra u siebie z Wisłą Kraków.

W grupie spadkowej Piłkarze Cracovii wygrali u siebie z Piastem Gliwice 2:1 (1:0). Gospodarze prowadzili od 44. minuty i gola Milana Dimuna. W 60. minucie wyrównał Saša Živec, a wynik meczu w 66. minucie pięknym strzałem pod poprzeczkę ustalił Krzysztof Piątek.

Cracovia ma 42 punkty i prowadzi w tabeli grupy spadkowej; Piast ma 30 pkt. i jest tuż nad strefą spadkową, w której są Bruk-Bet Termalica (29 pkt.) i Sandecja (25 pkt.), które dopiero rozegrają mecze 31. kolejki.