PSG gromi Monaco 7:1 i zostaje mistrzem

PSG pokonało ubiegłorocznego mistrza Francji, AS Monaco, aż 7:1 - i zapewniło sobie mistrzostwo Francji.

Aktualizacja: 15.04.2018 23:32 Publikacja: 15.04.2018 23:25

Dla PSG to piąty mistrzowski tytuł w ostatnich sześciu sezonach. Passę ligowych tryumfów paryżan w ubiegłym roku zdołało przerwać AS Monaco - które teraz jednak w bolesny sposób przekonało się o wyższości drużyny ze stolicy Francji.

Już w 20 minucie meczu z ustępującymi mistrzami PSG prowadziło 3:0 - dzięki golom Giovaniego Lo Celso, Edinsona Cavaniego i Angela Di Marii. Na 4:0 podwyższył jeszcze przed przerwą Lo Celso - i był to 100 gol PSG w bieżącym sezonie.

Honorową, jak się okazało, bramkę dla AS Monaco zdobył w 38 minucie Rony Lopes.

W drugiej połowie PSG dopełniło jednak dzieła zniszczenia dzięki golom Di Marii, Juliana Draxlera i samobójczemu trafieniu Radamela Falcao.

To drugi tytuł zdobyty przez PSG w tym sezonie - drużyna z Paryża wcześniej wygrała już Puchar Ligi.

W zespole Monaco nie zagrał w tym spotkaniu Kamil Glik, który zmaga się z urazem uda.