Polska - Korea Południowa 3:2. Drugi test reprezentacji

W Chorzowie reprezentacja Polski w piłce nożnej pokonała Koreę Południową 3:2. Wynik spotkania w 92. minucie ustalił Piotr Zieliński.

Aktualizacja: 27.03.2018 22:44 Publikacja: 27.03.2018 20:48

W pierwszym tegorocznym meczu piłkarze powołani przez Adama Nawałkę przegrali we Wrocławiu z Nigerią 0:1.

W dzisiejszym spotkaniu do wyjściowej jedenastki wrócili Michał Pazdan i Maciej Rybus. Obaj z powodów zdrowotnych nie mogli zagrać z Nigerią.

Selekcjoner reprezentacji Polski testuje zawodników przed mistrzostwami świata w Rosji. Przed turniejem Polacy zagrają jeszcze z Chile i Litwą.

W 32. minucie dokładne dośrodkowanie Kamila Grosickiego wykorzystał Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Tuż przed przerwą Grosicki podwyższył wynik spotkania na 2:0.

W 85. minucie bramkę dla Korei Południowej zdobył Lee Chang-Min, a drugie trafienie dwie minuty później dołożył Hwang Hee-Chan.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, na strzał zza pola karnego zdecydował się Piotr Zieliński. Pomocnik Napoli precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza.

Grupowi rywale Polaków - Japończycy przegrali dziś w belgijskim Liege z Ukrainą 1:2.

Polska - Korea Południowa 3:2 (2:0)

Bramki: 1:0 32. min. Robert Lewandowski, 2:0 45. min. Kamil Grosicki; 2:1 85. minuta Lee Chang-Min, 2:2 87. minuta Hwang Hee-Chan, 3:2 92. minuta Piotr Zieliński

Skład reprezentacji Polski: Wojciech Szczęsny, Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Taras Romanczuk, Krzysztof Mączyński, Maciej Rybus, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki, Robert Lewandowski