Grecja: Mecz przerwany, uzbrojony prezes wbiegł na murawę

Mecz na szczycie greckiej ekstraklasy pomiędzy PAOK Saloniki i AEK Ateny został przerwany, po tym jak prezes PAOK-u, Ivan Savvidis, wbiegł na murawę mając przy sobie schowany w kaburze pistolet.

Aktualizacja: 12.03.2018 10:32 Publikacja: 12.03.2018 10:19

W 89. minucie przy stanie 0:0 sędzia nie uznał gola dla PAOK-u z powodu spalonego.

Wtedy nerwy puściły prezesowi klubu z Salonik, który wbiegł na murawę i próbował dostać się do sędziego. Mężczyzna miał przy pasku pistolet.

W momencie, gdy na murawie pojawił się prezes rywali z bronią za pasem, piłkarze AEK opuścili murawę ze względu na obawę o swoje bezpieczeństwo.

Wcześniej Savvidis polecił zejść z murawy swoim piłkarzom. Do sędziego nie udało mu się podejść - został zatrzymany przez ochroniarzy.

Na razie nie wiadomo jakie będą decyzje ws. ostatecznego wyniku meczu.

AEK prowadzi w tabeli z 55 punktami (przy uwzględnieniu remisu w meczu z PAOK). PAOK jest trzeci z 50 "oczkami" na koncie.