fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Nawałka wysłał powołania: Białkowski i Kownacki w kadrze

Fotorzepa/ Piotr Nowak
Selekcjoner Adam Nawałka wysłał powołania dla piłkarzy grających w zagranicznych klubach przed meczami towarzyskimi z Koreą Południową i Nigerią. W kadrze zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego.

W kadrze po raz pierwszy znalazł się bramkarz Ipswich Town Bartosz Białkowski oraz obrońca Chievo Werona Paweł Jaroszyński. Po raz pierwszy od 2015 roku do kadry powołany został również Dawid Kownacki (Sampdoria Genua), który jeszcze nie zdążył zadebiutować w kadrze. 

Pojawienie się Białkowskiego w kadrze sprawiło, że wśród czterech bramkarzy powołanych na mecze towarzyskie zabrakło obecnego dotychczas w kadrze Przemysława Tytonia (Deportivo La Coruna).

Wśród napastników nie ma Kamila Wilczka z Broendby Kopenhaga - który w ostatnim czasie wpisał się kilka razy na listę strzelców - znalazł się natomiast Jakub Świerczok, który czeka wciąż na debiutancką bramkę w Łudogorecu Razgard do którego przeszedł zimą.

Wśród powołanych nie ma też skrzydłowego QPR Pawła Wszołka a przed wszystkim Jakuba Błaszczykowskiego (VfL Wolfsburg). Skrzydłowy od kilku miesięcy boryka się z kontuzją - ostatni raz pojawił się na boisku w listopadzie.

Powołania na mecze z Koreą Południową i Nigerią:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA