Pierwszego gola dla Juventusu zdobył były piłkarz Fiorentiny Federico Bernardeschi, do którego kibice z Florencji mieli duże pretensje o transfer do ekipy ligowego rywala. Wynik meczu ustalił Gonzalo Higuain.

Jedna z kluczowych sytuacji meczu miała miejsce w 18 minucie, przy stanie 0:0. Sędzia podyktował wówczas rzut karny dla Fiorentiny za zagranie ręką Giorgio Chielliniego w polu karnym. Analiza VAR wykazała jednak, że zanim do tego doszło Marco Benassi, którego dośrodkowanie zatrzymał ręką Chiellini, znajdował się w momencie otrzymania piłki na spalonym. Sędzia ostatecznie zdecydował, że rzutu karnego nie będzie.

Fiorentina miała w tym meczu swoje szanse, zaatakowała odważniej po golu Bernardeschiego z rzutu wolnego w 56 minucie, ale ostatecznie trzy punkty pojechały do Turynu.