Hat-trickiem w starciu Portugalczyków z Liverpoolem popisał się Senegalczyk Sadio Mane. Po jednej bramce dorzucili Mohamed Salah i Roberto Firmino.

W drugim środowym meczu, zapowiadanym jako najciekawsze starcie tej rundy Ligi Mistrzów, Real Madryt wygrał na własnym stadionie z Paris Saint Germain 3:1. Do siatki pierwsi trafili goście, za sprawą uderzenia Adriena Rabiota w 33. minucie. Tuż przed przerwą z rzutu karnego wyrównał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w końcówce spotkania przechylił szalę zwycięstwa na stronę Realu - po raz drugi trafił do siatki w 83. minucie, a chwilę później wynik spotkania ustalił Marcelo.

Wyniki środowych meczów Ligi Mistrzów:

Rewanżowe mecze zostały zaplanowane na 6 marca. We wtorek, w pierwszych meczach 1/8 finału, Juventus Turyn zremisował z Tottenhamem Hotspur 2:2, a FC Basel przegrało u siebie z Manchesterem City 0:4.