fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Warszawa: Jakub Kożuch nominowany. Bez zaproszenia na galę

YouTube
Jakub Kożuch to reprezentant Polski w amp futbolu. 17-latek jest nominowany w konkursie na sportowca Warszawy 2017 roku. Matka niepełnosprawnego nastolatka usłyszała od jednego z urzędników, że jej syn może pojawić się na gali, jeśli zapłaci 300 zł za zaproszenie.

Jakub Kożuch zdobył z reprezentacją Polską brązowy medal mistrzostw Europy w amp futbolu - odmianie piłki nożnej dla osób po amputacji kończyny. 

Piłkarz jest nominowany w konkursie na najlepszego sportowca Warszawy w 2017 r. w kategorii "Niepełnosprawny Sportowiec Roku".

Gala odbędzie się dziś. Jak się okazało Kożuch nie dostał na nią zaproszenia. Matka sportowca usłyszała od jednego z urzędników, że dyscyplina, którą reprezentuje jej syn jest za mało popularna. Piłkarz mógł pojawić się na gali, jeśli zapłaci 300 zł. Tyle kosztuje wejściówka.

Gdy pojawiła się informacja o tym, jak potraktowano młodego sportowca, internauci nie kryli oburzenia. Jeszcze wczoraj głos w tej sprawie zabrała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Przeprosiła piłkarza i osobiście zaprosiła go na galę.

"Panie Jakubie musiało dojść w biurze do pomyłki, za co mogę jedynie przeprosić. Na bal zapraszam Pana osobiście. Jutro Biuro Sportu skontaktuje się z Panem. Do zobaczenia!" - napisała Kaznowska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA