W pierwszym meczu, rozgrywanym w Barcelonie, "Blaugrana" wygrała 1:0. W rewanżu do przerwy było 0:0, ale cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Philippe Coutinho, który zastąpił w przerwie Andre Gomesa, po podaniu Luisa Suareza strzelił swojego pierwszego gola w barwach Barcelony po przejściu z Liverpoolu i odebrał Valencii nadzieję, na korzystny wynik spotkania.

Co ciekawe Coutinho w barwach Liverpoolu strzelił pierwszego gola w 2013 roku również po podaniu Luisa Suareza - wówczas gracza angielskiej drużyny.

Coutinho, sprowadzony przez Barcelonę za 160 mln euro, zagrał po raz piąty w barwach Dumy Katalonii.

Ostatecznie Barcelona wygrała z Valencią 2:0 - drugiego gola dołożył Ivan Rakitic.