Piłka nożna

Będzie film o Ibrahimoviciu. Piłkarz sam go sfinansuje

AFP
Autobiografia Zlatana Ibrahimovica, szwedzkiej legendy piłki nożnej, będzie przeniesiona na ekran - donosi dziennik "Aftonbladet".

- Mogę potwierdzić, że pracujemy nad scenariuszem i myślę, że może być on naprawdę dobry - powiedział gazecie szwedzki pisarz David Lagercrantz, który był ghostwriterem książki, która w Polsce ukazała się pod tytułem "Ja, Ibra", a także napisał dwa tomy kontynuujące sagę "Millenium" Stiega Larssona.

Według "Aftonbladet" scenariusz ma zostać ukończony do marca 2018 roku, następnym krokiem w produkcji będzie casting. Źródła, na które powołuje się gazeta, mówią, że Ibrahimovic sam finansuje ten projekt.

Fredrik Heinig z firmy producenckiej B-Reel Films potwierdził w "Aftonbladet", że jego spółka "pracowała nad scenariuszem opartym na fantastycznej książce Davida i Zlatana", ale odmówił podania szczegółów.

Wydana w 2011 roku autobiografia Ibrahimovica jest jednym z najlepszych szwedzkich bestsellerów - w samej Szwecji sprzedano ponad 800 tys. jej egzemplarzy, została też przetłumaczona ja dziesiątki innych języków. Łączny nakład liczony jest w milionach.

Jeśli "Ja, Ibra" zostanie przeniesiony na ekran, pójdzie w ślady dokumentalnego filmu "Den unge Zlatan" (w Polsce "Być jak Zlatan"). Po jego premierze zdegustowany piłkarz powiedział, że jego życiorys zawiera wystarczającą ilość materiału do dziesięcioczęściowej serii, którą porównał do filmów akcji z lat osiemdziesiątych o Rambo, granym przez Sylvestra Stallone'a. - Trwają rozmowy. Możemy nagrać wiele filmów o mnie, podobnie jak Rambo I do Rambo V. Możemy zrobić Ibracadabra od 1 do 10" - mówił w zeszłym roku Ibrahimovic.

Źródło: rp.pl/ thelocal.se

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL