Ligi zagraniczne: Borussia przestała grać po pierwszej połowie

Derby Zagłębia Ruhry: od 4:0 dla Borussii do 4:4. Niespodziewana porażka Bayernu. Liverpool – Chelsea na remis.

Aktualizacja: 26.11.2017 18:27 Publikacja: 26.11.2017 18:27

– To nie powinno się nigdy zdarzyć. Nawet gdy gramy w dziesiątkę – trener Borussii Peter Bosz nie szukał wymówek po tym, co w sobotnie popołudnie zrobili jego zawodnicy.

Kiedy schodzili na przerwę, chyba nikt z widzów na stadionie w Dortmundzie nie pomyślał, że Borussia może mieć problemy ze zwycięstwem. Już po 25 minutach prowadziła z Schalke 4:0. – Trudno to zaakceptować, ale przestaliśmy grać w piłkę – przyznał Bosz.

Ostatnie pół godziny wyglądało jak testowanie cierpliwości kibiców. Dwa gole dla gości, potem czerwona kartka dla Pierre’a-Emericka Aubameyanga, wreszcie dwa kolejne trafienia dla Schalke w końcowych minutach. Aubameyang został antybohaterem derbów Zagłębia Ruhry, bo wcześniej strzelił bramkę ręką. Ale na gwizdy i buczenie, jakie było słychać po ostatnim gwizdku sędziego, zapracował cały zespół. Borussia, która zachwycała na początku sezonu, nie wygrała ligowego meczu od września. Paradoksalnie jednak w weekend zmniejszyła stratę do Bayernu (8 pkt).

Lider z Monachium przyjechał z Moenchengladbach bez punktów (1:2), a Robert Lewandowski bez gola. To pierwsza porażka Bawarczyków, odkąd na trenerską ławkę wrócił Jupp Heynckes.

W hiszpańskich mediach odżył temat transferu Lewandowskiego do Madrytu. Tygodnik „Don Balon” twierdzi nawet, że polski snajper jest gotów zarabiać mniej niż w Bayernie, byle tylko przejść do Realu. Wyższej pensji domaga się natomiast Cristiano Ronaldo. Dobrze poinformowani dziennikarze przekonują, że Portugalczykowi nie podoba się pomysł sprowadzenia Lewandowskiego, gdyż obawia się utraty statusu największej gwiazdy Królewskich.

Podwyżkę – i to ponoć sporą (zarobki na poziomie pół miliona euro tygodniowo) – dostał Leo Messi. To kończy spekulacje dotyczące przyszłości Argentyńczyka. Gwiazdor Barcelony miał zwlekać z przedłużeniem umowy, bo rozczarowała go polityka transferowa klubu. Nowy kontrakt będzie obowiązywać do czerwca 2021 roku, znalazła się w nim klauzula odstępnego wynosząca 700 mln euro.

Po zamknięciu tego wydania gazety Barca grała w meczu na szczycie z Valencią. Angielski szlagier Liverpool – Chelsea zakończył się podziałem punktów (1:1), a wydarzeniem była bramka Mohameda Salaha. Egipcjanin, który nie sprawdził się w Londynie, zdobył już 15. gola dla Liverpoolu (licząc wszystkie rozgrywki).

Rozstrzygnięcia nie przyniosło też spotkanie drużyn polskich bramkarzy. Swansea zremisowała 0:0 z Bournemouth. Bronił tylko Łukasz Fabiański, Artur Boruc był rezerwowym.

Na ławce West Bromwich pierwszy raz usiadł Grzegorz Krychowiak. W poniedziałek pracę stracił trener Tony Pulis, wielki zwolennik talentu polskiego pomocnika. Czy to oznacza początek kłopotów Krychowiaka?

West Bromwich jak nie wygrywało, tak nie wygrywa, ale punkt na Wembley (1:1 z Tottenhamem) trzeba uznać za cenną zdobycz.

Pozostało 84% artykułu
2 / 3
Pusty tron w Lidze Mistrzów. Dlaczego Manchester City nie obroni tytułu?
Liga Mistrzów. Znamy pary półfinałowe i terminy meczów
Xabi Alonso - honorowy obywatel Leverkusen
Manchester City - Real. Wielkie emocje w grze o półfinał Ligi Mistrzów, zdecydowały karne