Piłka nożna

Vadis Odjidja-Ofoe odchodzi z Legii. Zagra w FK Krasnodar

Fotorzepa, Grzegorz Rutkowski
Pomocnik Legii Warszawa Vadis Odjidja-Ofoe od nowego sezonu zagra w Rosji. Mistrzowie Polski otrzymają za swojego zawodnika co najmniej 3,5 miliona euro.

O ewentualnym transferze zawodnika mówiło się od dłuższego czasu. Prezes Legii Dariusz Mioduski chciał zatrzymać piłkarza na kolejny sezon, ale pojawiające się w klubie oferty kusiły Belga. Nieoficjalnie mówiło się, że naciskał on na władze klubu, by zgodziły się na transfer.

W ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że Vadis Odjidja-Ofoe może dołączyć do Olympiakosu Pireus. Trenerem greckiego zespołu jest Besnik Hasi, który prowadząc Legię, był odpowiedzialny za sprowadzenie zawodnika do Warszawy.

Piłkarz wylądował wczoraj w Warszawie, by rozmawiać z klubem o swojej przyszłości. W tym czasie propozycje transferu wysłał FK Krasnodar. 

Rosjanie zaproponowali za Belga 3,5 miliona euro plus dodatkowe 2 miliony euro w bonusach. Dodatkowo zawodnik zrzeka się zapisu z kontraktu z Legią, który mówi, że na jego konto trafi połowa pieniędzy z transferu przekraczającego 1,5 miliona euro. Rosjanie zaproponowali piłkarzowi wynagrodzenie, które znacznie przekracza możliwości finansowe Legii.

28-latek jeszcze dziś ma dołączyć do zespołu na zgrupowaniu w Austrii. Podpisze kontrakt po przejściu testów medycznych.

Odjidja-Ofoe został uznany najlepszym zawodnikiem ubiegłego sezonu Ekstraklasy. Do Legii trafił w sierpniu ubiegłego roku, podpisując dwuletni kontrakt.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL