fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Australia: Reprezentacja Arabii Saudyjskiej nie uczciła ofiar zamachu w Londynie

YouTube
Przed meczem z Arabią Saudyjską australijscy kibice i piłkarze uczcili minutą ciszy ofiary zamachu w Londynie. Rywale w tym czasie chodzili po boisku.

W Adelajde odbyło się spotkanie Australia - Arabia Saudyjska w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata. Gospodarze wygrali spotkanie 3:2.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibice, reprezentacja Australii i piłkarze zasiadający na ławce rezerwowych uczcili minutą ciszy ofiary zamachu w Londynie. Ich rywale w tym czasie chodzili po boisku. Kamery telewizyjne nie uchwyciły sytuacji na ławce trenerskiej gości, ale z relacji świadków wynika, że rezerwowi zawodnicy Arabii Saudyjskiej nie wstali, by uczcić osoby, które zginęły z rąk terrorystów.

Przed rozpoczęciem meczu kibice zgromadzeni na stadionie wygwizdali piłkarzy z Arabii Saudyjskiej.

 

Po meczu zachowanie piłkarzy gości skrytykowali w internecie kibice z Australii. Część internautów broniła zawodników, mówiąc, że piłkarze mogli zostać niepoinformowani o planowanej minucie ciszy. 

Zamach w Londynie

W sobotę wieczorem trzej terroryści wjechali samochodem w ludzi na moście London Bridge w centrum Londynu, a następnie zaatakowali nożami londyńczyków w pobliżu targu Borough Market. Do ataku doszło kilka minut po finale Ligii Mistrzów, w dzielnicy, gdzie w wielu barach i pubach goście śledzili rozgrywki.

W zamachu zginęło 8 osób: trzech Francuzów, dwie Australijki, Kanadyjka, Hiszpan i Brytyjczyk. W zamachu rany odniosło 50 osób, z czego 4 policjantów. Według źródeł medycznych szpitalach przebywa 29 osób, 10 z nich znajduje się w stanie krytycznym.

Wszyscy trzej sprawcy zostali zastrzeleni przez policję. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA