fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Chiny marzą o Lewandowskim i Messim

AFP
Przedstawiciele chińskiego klubu piłkarskiego sondują możliwości kupienia m.in. Roberta Lewandowskiego. Polak mógłby u nich zarobić 30 mln euro netto rocznie.

Jak pisze "SuperExpress", przedstawiciele jednego z chińskich klubów już kilka dni po podpisaniu przez Polaka kontraktu z Bayernem, który gwarantuje mu zarobki w wysokości 20 mln euro, zaczęli sondować możliwość podkupienia Lewandowskiego, i to już tej zimy.

Gdyby doszło do realizacji tych zamiarów, Polak byłby najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Na razie na czele tej listy jest Argentyńczyk Ezequiel Lavezzi, który gra w chińskim klubie Hebei Fortune i zarabia 26,5 mln euro za sezon.

Podpisany kontrakt zatrzymuje Lewandowskiego w Bayernie do 2021 roku, ale już wiadomo - jak pisze SE.pl, że Chińczycy będą ponawiać tę ofertę. Będą też zapewne próbować kupić Leo Messiego, któremu przedstawiciele Hebei mieli zaproponować monstrualną kwotę 500 mln euro za pięcioletni kontrakt, ale w tej chwili również na ten transfer nie ma szans.

Więcej - se.pl

Źródło: se.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA