fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Parabanki

Pożyczka ratalna online nie dla każdego

Według firm udzielających pożyczek przez Internet, pożyczka ratalna jest dostępna dla wszystkich. Mimo powszechnych reklam zapewniających jak łatwo otrzymać pożyczkę ratalną online nie każdy jednak na takie wsparcie finansowe może liczyć. Prawda jest taka, że "pożyczki dla każdego" są tylko atrakcyjnie brzmiącymi hasłami, często bez pokrycia z rzeczywistością.

Tak naprawdę zarówno banki tradycyjne, jak i pozabankowe instytucje finansowe dbają o jakość i bezpieczeństwo swojego portfela finansowego, w udzielaniu świadczeń preferując klientów już dobrze im znanym. Dobrze znanym, to znaczy takim, którzy wcześniej bez problemów, regularnie spłacali u nich raty kredytu. Są to również osoby mogące pochwalić się pozytywnym wpisem w Biurze Informacji Gospodarczej. Wbrew stereotypowym opiniom brzmiącym: "Pożyczkodawcy chcą tylko jak najwięcej zarobić na każdym kliencie, dlatego nie zależy im, aby ci spłacali swoje zobowiązania w terminie. Przecież wtedy klient musi płacić dodatkowe odsetki czy kary pieniężne" - firmom udzielającym pożyczek ratalnych onlinerównież zależy na pewnych klientach, terminowo spłacających raty pożyczki.

Kto nie może dostać pożyczki ratalnej online?

Pożyczki ratalnej online przede wszystkim nie otrzyma osoba, która nie uzyskuje dochodów. Mile widziana dla pożyczkodawców jest forma zatrudnienia - umowa o pracę, ale zarobkowanie poprzez umowę o dzieło czy umowę zlecenie również jest akceptowane przez firmy pożyczkowe. Tak naprawdę zależy to od scoringu kredytowego konkretnej firmy. Podobnie wygląda sprawa z osobami posiadającymi własną działalność gospodarczą. Warto wiedzieć, że w wielu przypadkach firmę trzeba prowadzić przez kilka miesięcy, aby wykazać wiarygodność zdolności kredytowej przed pożyczkodawcą i otrzymać pomoc finansową. Klienci, którzy mają zaciągnięte zobowiązanie finansowe u innego pożyczkodawcy, muszą liczyć się z tym, że nie otrzymają kolejnej pożyczki, jeśli scoring wykaże, że mogą mieć problem z jej spłatą. Zdecydowanie większy kłopot z dostaniem pożyczki online będą miały osoby wpisane do Krajowego Rejestru Dłużników, ponieważ u pożyczkodawcy po prostu nie będą wiarygodnymi płatnikami.

Dla klientów z negatywnym wpisem w KRD lub BIK pomocne mogą okazać się porównywarki pożyczek i chwilówek, takie jak pozyczkowy-portal.pl. W podobnych porównywarkach można znaleźć firmy, które nie są aż tak restrykcyjne względem pożyczkobiorców. Jeśli klienci spełniają tylko część wymagań dotyczących ich oceny zdolności kredytowej, mają szansę na otrzymanie pożyczki. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretną instytucję finansową, u której chcemy zaciągnąć pożyczkę, przeanalizujmy naszą historię kredytową po to, aby poszukiwania poprzez porównywarkę ofert były jeszcze bardziej skuteczne.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA