Rząd to drużyna, nie koncert solistów

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Czy wartość książki ocenia się po rodzaju czcionki, jaką została wydrukowana? Albo na podstawie kilkunastu przypadkowo wybranych kart? Nie. Takiego krytyka słuchacze wysłaliby od razu do wszystkich diabłów. Podobnie recenzenta ględzącego, że on napisałby wszystko lepiej.

Zadziwiające, że opinie budowane w taki sposób mają się świetnie w świecie... polityki. Mijają właśnie dwa lata pracy obecnego rządu. Media już puchną od ocen komentatorów. Proszę tego posłuchać! Spróbujcie Państwo odsiać telewizyjnych recenzentów „rządowej czcionki" od tych zajmujących się prawdziwą treścią. Został ktoś, czy trzeba przełączyć na kanał przyrodniczy? Nie szkodzi. To dobra okazja, żeby do wniosków dojść na własną rękę.

W biznesie kluczowa jest skuteczność. Zakładanych celów nie osiągnie się bez dobrego zarządzania, trafnych ocen ryzyka, przemyślanego finansowania itd. Kryterium skuteczności sprawdzi się także przy ocenie dwóch lat pracy obecnego rządu. To wszak zarząd gigantycznej firmy, którą jest nasz kraj.

Jak cele – wyrażone w strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju (SOR) – były realizowane? Po szczegółową ocenę należy sięgnąć do opracowań przygotowanych m.in. przez Pracodawców RP. Z „Raportu legislacyjn...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL