Nie grozi nam lotniczy boom

Bloomberg
Na fali patriotycznych nastrojów i wspierania rodzimej gospodarki nie wypada dzisiaj namawiać rodaków do wyjazdów za granicę. Niemniej popularność latania rośnie, choć nadal dzieje się to w efekcie częstych lotów choćby biznesmenów.

Lotniska pękają w szwach – przynajmniej te największe, ale wciąż aż co czwarty Polak nigdy nie był za granicą. Lata, i to coraz częściej, rosnąca grupa Polaków, choć na tle Europy wypadamy bardzo blado. Statystycznie lot rocznie na osobę to o połowę mniej od średniej.

Na pewno nie można tego tłumaczyć tylko kwestiami finansowymi. Ceny lotów są bardzo zróżnicowane i osoby mniej zamożne z powodzeniem są w stanie znaleźć opcję dla siebie, choćby dzięki tanim liniom, ale także regularnie organizowanym przez przewoźników promocjom. Duża grupa zupełnie niekorzystających z tego sposobu podróżowania to efekt wciąż silnych obaw, ale także ogromnego przywiązania do miejsca zamieszkania. Każdy jest w stanie wskazać w swojej bliższej czy dalszej rodzinie osoby, które w zasadzie nigdy i nigdzie nie wyjeżdżają. Rzadkimi wyjątkami są jedynie wyjazdy na uroczystości rodzinne na miarę ślubów czy pogrzebów.

Co trzeci Polak nadal nie ma nawet ko...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL