fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

Singielki nadzieją niemieckiej turystyki

Pixabay
1,67 miliarda dni spędzili Niemcy w podróży w 2015 roku. To nowy rekord, a rok 2016 może przynieść następny. Głównym motorem napędowym turystyki są młode, samotne kobiety

Analiza opublikowana przez Niemiecki Związek Przedsiębiorców Turystycznych (Bundesverband der Deutschen Tourismuswirtschaft, BTW) pokazuje, że w roku 2016 Niemcy planują spędzić w podróży o 2 procent więcej dni niż w obecnym.

Przeciętny Niemiec, od niemowlaka po seniora, w 2015 roku spędził w drodze nieco ponad 20 dni. Zwiększony odsetek wyjeżdżających zanotowano w grupie młodych dorosłych w wieku od 20 do 34 lat (wzrost o 4 procent), osób o dochodach wynoszących przynajmniej 2,25 tysiąca euro netto miesięcznie, osób prowadzących jednoosobowe gospodarstwo domowe (4 procent) i codziennych użytkowników internetu (9 procent).

– Mimo wielu niesprzyjających czynników zewnętrznych gotowość Niemców do podróżowania nie słabnie – mówi Michael Frenzel, prezes BTW. Dodaje, że wzrost ten wynika z rosnących pensji, niższej stopy bezrobocia i słabszego trendu do oszczędzania. – Będziemy jednak obserwować, jak na chęci do podróżowania odbiją się ataki terrorystyczne i kryzys migracyjny – zapowiada Frenzel.

Szczegółowe analizy pokazują, że największy apetyt na wyjazdy mają młode dobrze zarabiające, samotne mieszkanki miast. Spośród niemieckich landów najłatwiej przekonać do podróży mieszkańców Dolnej Saksonii i Saksonii. Częściej niż pozostali mieszkańcy Niemiec wyjeżdżają także berlińczycy.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA