fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

Polacy na piątym miejscu w Grecji

Grecja mocno zaznaczyła swoją obecność Na TT Warsaw
Filip Frydrykiewicz
Prawie milion Polaków odwiedziło Grecję w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku, wynika z podsumowania Narodowej Greckiej Organizacji Turystycznej (GNTO)

Od stycznia do września tego roku Grecję odwiedziło prawie 962 tysiące Polaków, co oznacza 31 procent wzrostu rok do roku. Ta liczba daje im piąte miejsce wśród najliczniej przyjeżdżających nacji - podaje za GNTO portal Greek Travel Pages. Tak dobre wyniki udało się osiągnąć dzięki poszerzeniu sezonu turystycznego, obecnie z Polski samoloty latają do Grecji od kwietnia do października - uważa narodowa organizacja.

Na pierwszym miejscu w przyjazdach do Grecji znajduje się Wielka Brytania (3,23 mln osób, +8,6 procent rok do roku), na drugim Niemcy (3,04 miliona, +19,3 procent), a dalej Włochy (1,25 miliona turystów, +15,1 procent) i Francja (1,01 miliona osób, +10,8 procent).

W czasie zakończonych niedawno Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw przedstawiciele GNTO spotkali się z polskimi touroperatorami i agentami, by omówić możliwość promowania mniej znanych miejsc w tym kraju. TUI Poland poinformował, że wprowadził jako nowość na przyszły rok wyjazdy do regionu Ateny-Attyka i na Evię (Eubeę), Rainbow dołożył wycieczki na Lesbos. Szefowie organizacji spotkali się również z Polską Izbą Turystyki, rozmowy dotyczyły możliwości zorganizowania kongresu Izby w Grecji w 2019 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA