fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

Na wakacjach turyści chcą spotykać rodaków

Najbardziej pożądanym towarzyszami podczas wakacji są turyści z Zachodu
AFP
Portal Agoda sprawdził, jak turyści z 11 krajów nastawieni są do podróżnych z innych państw. Okazuje się, że rodacy są na wakacjach mile widziani

Agoda to jeden z portali rezerwacyjnych należący do Bookingu. Firma zapytała turystów z 11 krajów, z przedstawicielami których nacji najchętniej spędziliby wakacje.

Raport zatytułowany „Favorite nationalities to encounter" ujawnił, że podróżni z siedmiu krajów wybierają na towarzyszy urlopu mieszkańców własnego kraju. Przodują w tym Japończycy (22 procent odpowiedzi), Australijczycy (21 procent) i Tajowie (19 procent). Na kolejnych miejscach znaleźli się Chińczycy (18 procent), Saudyjczycy (17 procent) i Brytyjczycy (16 procent). Na drugim końcu listy plasują się mieszkańcy Indonezji (7 procent) i Emiratczycy (10 procent).

W pierwszej trójce narodowości, z którymi podróżni chcieliby spędzać urlop, najczęściej wymieniani są Amerykanie (8 na 11 przypadków) i to bez względu na kontynent, z jakiego pochodzą respondenci - to pierwszy wybór podróżnych z Australii, Chin, Indonezji, Japonii, Arabii Saudyjskiej, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Wietnamu.

Z kolei na Europejczyków jako ulubionych towarzyszy wypoczynku wskazują Brytyjczycy (45 procent), na kolejnych miejscach znaleźli się Chińczycy, Australijczycy i Amerykanie. Azjaci pod tym względem preferują innych Azjatów. Wśród nich pięciu na sześciu najbardziej życzyłoby sobie odpoczywać w towarzystwie Japończyków.

Gdyby bardziej uogólnić wyniki, okazałoby się, że podróżni z 11 krajów, których portal zapytał o zdanie, życzą sobie przede wszystkim spotkać turystów z Zachodu. W odpowiedziach reprezentantów wszystkich 11 krajów w pierwszej trójce pojawiła się Europa, a sześciu - Ameryka Północna (mowa o mieszkańcach USA, Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej, Wietnamu, Japonii i Australii).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA