fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

Izmir coraz popularniejszy wśród Polaków

goturkeytourism.com
Polacy znaleźli się w pierwszej dziesiątce nacji najliczniej odwiedzających Izmir. Od stycznia do maja tego roku wybrało się tam 6,1 tysiąca polskich turystów - o 84,3 procent więcej niż rok wcześniej

Od początku roku do maja liczba turystów odwiedzających Izmir wzrosła o 10,6 procent w porównaniu z rokiem poprzednim, co przełożyło się na łączną liczbę 466,98 tysiąca podróżnych - donosi portal Turizm Gazetesi.

Gości zagranicznych było 250,2 tysiąca (wzrost o 25,5 procent), z kolei liczba turystów krajowych spadła do 216,8 tysiąca (o 2,8 procent). Większość przyleciała samolotami (217,7 tysiąca, w wypadku gości zagranicznych nastąpił wzrost o 27,6 procent).

Najwięcej turystów - nieco ponad 84 tysiące - przyleciało z Niemiec, na kolejnych miejscach znaleźli się Brytyjczycy - 23,4 tysiąca, na trzecim Holendrzy - 21,8 tysiąca, a dalej Irańczycy, Belgowie i Francuzi.

W tym zestawieniu Polska uplasowała się na 10. pozycji - od stycznia do maja do Izmiru wybrało się 6,1 tysiąca polskich turystów, co oznacza wzrost o 84,3 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA