fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

Kolejki na granicy z Ukrainą mniejsze niż zwykle

Fotorzepa
Po zniesieniu obowiązku wizowego do Unii Europejskiej Ukraińcy nie ruszyli masowo na Zachód. Z możliwości, która została wprowadzona w nocy z soboty na niedzielę, korzysta jedynie około 4 procent podróżnych

Większość tych, którzy jeżdżą do Unii Europejskiej, i tak ma wizy, często pozwalające na podejmowanie pracy na Zachodzie. Jednak według służb granicznych Polski i Ukrainy liczba osób wyjeżdżających do Wspólnoty tylko z paszportem biometrycznym, bez wizy, wzrośnie. Według polskiej Straży Granicznej o 10-15 procent. Komendant przejścia granicznego w Dołhobyczowie major Mariusz Kulczyński podkreśla, że strona polska jest gotowa do takiego wzrostu.

Szacunki ukraińskiej Służby Granicznej są wyższe. Rzecznik jej lwowskiego oddziału Wołodymyr Szeremet mówi o wzroście nawet o 30 procent na początku tego tygodnia. Przewiduje, że w następnych miesiącach nastąpi stabilizacja, a wzrost wyniesie 10-20 procent.

W weekend sytuacja na przejściach granicznych Ukrainy z państwami Unii Europejskiej była spokojna, a kolejki na niektórych przejściach były mniejsze niż zazwyczaj.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA